Coraz to częściej mówi się obecnie o konieczności realizowania fizjoterapii urologicznej u dam, które rodziły oraz tych, jakie mają kłopoty z nietrzymaniem moczu. Okazuje się bowiem, że wiele kobiet w przeróżnym wieku ma trudności z mięśniami dna miednicy, które objawiają się w rozmaity sposób. Jest to spory problem, o którym jednak dużo pań boi bądź też wstydzi się mówić.

jak trenować mięśnie kegla u mężczyzn

Coraz częściej niemniej jednak panie uczestniczą w zajęciach szkół rodzenia i mają do czynienia z nowoczesnym nastawieniem ginekologów położników, którzy informują je na ten temat i podkreślają taką szansę. To właśnie dzięki słusznej fizjoterapii, prowadzonej w intymnej oraz miłej atmosferze, względnie prędko można odzyskać sprawność. Też kobiety, jakie rodziły przez cesarskie cięcie powinny rozważyć taką możliwość.
Które są wskazania do fizjoterapii urologicznej u pań?
•    wysiłkowe nietrzymanie moczu,
•    nietrzymanie moczu z parcia,
•    nadreaktywność pęcherza moczowego,
•    uczucie ciągłego zalegania moczu,
•    zaparcia lub ewentualnie biegunki,
•    nietrzymanie stolca oraz gazów,
•    kłopoty seksualne,
•    przebyte zabiegi chirurgiczne lub przygotowanie się do takich zabiegów.
Kłopot ten dotyczy przede wszystkim kobiet oraz to one przeważnie pojawiają się w takich gabinetach. Niektórzy panowie także powinni skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, który wyznaczy profesjonalne ćwiczenia dna miednicy. W wypadku mężczyzn niesłychanie częstym objawem pojawiającego się kłopotu są kłopoty z erekcją oraz życiem seksualnym. Mężczyźni bardzo wielokrotnie nieprawidłowo tłumaczą takie objawy.
Na problemy z mięśniami dna miednicy są również narażeni sportowcy i osoby starsze. Nie jest to powód do wstydu. Najporządniej udać się w takiej sytuacji do doktora pierwszego kontaktu, jaki powinien wypisać skierowanie na fizjoterapię urologiczną.
Jak wygląda taka fizjoterapia? W głównej mierze, są to różnorodnego rodzaju ćwiczenia mięśni dna miednicy, jednakowoż również ćwiczenia oddechowe. Niesłychanie istotną kwestią jest nauka właściwej pozycji, chociażby przybieranej w czasie załatwiania potrzeb fizjologicznych. Takie spotkania to jednak też rozmowa i możliwość opowiedzenia o własnych objawach.
Większość osób, które miały okazję korzystać z takich treningów przyznaje, że dość prędko można dzięki nim wrócić do pełnego zdrowia. Przede wszystkim, fizjoterapię urologiczną doceniają niemniej jednak kobiety po kilku porodach siłami natury. Niezwykle w wielu przypadkach dochodzi u nich bo do przesunięcia się narządów, co powoduje istotny dyskomfort i ból. Właściwe ćwiczenia są w stanie sprawić, że organy stopniowo powracają na swoje miejsce.